Erzurum Uydu, Çanak kurulum, Tv Montaj ve Anten Sistemleri Onarım Servisi

Erzurum uydu servisi hizmeti veren bir düzine firma bulabilirsiniz, fiyat olarak bizden daha uygun iş yapan servislerde bulabilirsiniz ancak bizi diğerlerinden ayıran önemli bir detay var.

Erzurum Uydu Anten Servisi

Erzurum Uydu Servislerinden Farkımız Nedir?

1- Garantili hizmet

Yaptığımız tüm çanak anten kurulum işlemlerini kaliteli malzemeler ile yapmaktayız, haliyle yaptığımız işe güvenimiz tam. Bu noktada müşterilerimizin de içi rahat olsun diye yaptığımız işe garanti veriyoruz.

1-1- Garanti Şartları : Biz çanak kurulum işlemini tamamladıktan sonra yaşayacağınız rüzgar kaynaklı herhangi bir yön kaymasında tarafımıza bilgi vermeniz halinde yapacağımız onarım işlemleri için herhangi bir ücret talebimiz olmayacaktır.

Dikkat! Lütfen kurulum sonrasında buz düşmesi, kablonun kopması veya herhangi bir dış etkenden kaynaklı sorun için ücretsiz onarım talep etmeyiniz.

2- Kaliteli Hizmet

Yaptığımız çanak kurulumu, tv montaj, uydu alıcısı satışı gibi tüm işlemlerde kullandığımız tüm materyaller 1. kalite materyallerdir.

3- Uzman Ekip 

Kurulum personellerimiz bu işi yıllardır yapmakta ve deneyimleri ile müşterilerimizden sürekli olumlu geri dönüşler almamızı sağlamaktadırlar. Evinize alacağınız insanları dikkatlice seçmekte olduğunuzun bilincindeyiz ve buna uygun personeller ile çalışmaktayız.

Erzurum Antenci Bilgi

Erzurum Antenci Elektronik Hizmetlerimiz

1- Çanak anten Kurulum : Siz oturup çayınızı yudumlarken biz tüm gerekli malzemeyi kapınıza kadar getirip kurulum işlemini en kaliteli şekilde yapıp, televizyonunuzu çalışır şekilde size teslim ederek hanenizden ayrılıyoruz.

2- Tv Montaj : Evinizde var televizyonunuzun duvara montajlanmasını istiyorsanız, yeni tv aldınız kurulum yaptırmak istiyorsanız veya taşındınız tv ve çanağınızın kurulumunu istiyorsanız doğru adresteniz.

3- Uydu Alıcısı Tamiri / Satışı : Uydu alıcınız arızalanmış olabilir veya yeni bir uydu alıcısı satın almak istiyor olabilirsiniz, Bu işlem için yapmanız gereken tek şey iletişim numaramızdan bize ulaşmanız. Gerisini biz hallederiz.

Erzurum Antenci Fiyatları

Fiyatlarımız piyasada bulabileceğiniz en uygun fiyatlar değil ancak hizmetimiz piyasada bulabileceğiniz en iyi hizmettir. Bu bağlamda Erzurum'da bulabileceğiniz en iyi fiyat performans firmasıyız.

Erzurum Antenci İletişim

Telefon Numarası : 5424491208

Erzurum Antenci Çalışma Saatleri

09:00 - 20:00 Saatleri arasında bizi arayabilirsiniz. Hizmet saatlerimiz 09:00 - 19:00 Saatleri arasında geçerlidir. 19:00 dan sonra yapacağınız hizmet talepleriniz bir sonra ki güne ertelenecektir.

Hizmet Verdiğimiz İlçeler

Erzurum Palandoken, Erzurum Yakutiye, Erzurum Aziziye başta olmak üzere Erzurum Merkez veya Merkeze yakın tüm bölgelere aynı gün içinde hizmetimiz vardır.

Erzurum uydu servisi

Erzurum çanak anten kurulum hizmeti yıllardır olduğu gibi şimdide değişen yüzümüz ile bize emanet, sonsuz özveri, kaliteli hizmet ve uzman personellerimizle sizlerden şimdiye kadar tam not aldık ve almaya devam edeceğiz.

Erzurum Palandöken, Aşkale, Aziziye, Çat, Hınıs, Horasan, İspir, Karaçoban, Karayazı, Köprüköy, Narman, Oltu, Olur, Pasinler, Pazaryolu, Şenkaya, Tekman, Tortum, Uzundere, Yakutiye ve daha belirtmediğimiz tüm ilçe ve köylerine hizmetimiz vardır.

Erzurum uydu servisi olarak bu yazımızda bir farklılık yaparak uydu çanak kurulum sistemleri hakkında bir bilgilendirmeye de yer verme kararı aldık.

Uydu Anten Sistemleri HakkındaBir uydu anten sisteminin içerisinde çanak anten, lnb, uydu alıcısı ve bunların bağlantısında kullanılan koaksiyel kablo ve ekipmanları bulunur. Uydu anten sistemlerinde kullanılan bazı terimlerin karşılıkları aşağıda verilmiştir.

 • Azimuth: Gerçek kuzeye göre yatay açı anlamına gelmektedir. Yatay doğrultuda uydu anteninin belli bir uyduya doğru bakması gereken doğrultudur. Pusuladan bakıldığında 0 derece kuzey, 180 derece güney olacaktır. Çanak antene saat yönünde yaptırılacak hareket sonucu oluşan açıdır.
 • Bakış açısı: Çanak antenin uydudaki yayınları sorunsuz bir şekilde alabilmesi için uyduya doğru bakması gereken açıdır.
 • Bant genişliğ: (Bant Width) Frekans spektrumda tanımlanmış frekans aralığıdır. Ayrıca uydudan yapılan TV, radyo, İnternet gibi yayınların kullanmış oldukları kapasite için de kullanılır.
 • Çanak anten: Uydudan gelen sinyalleri toplayan parabol geometrisinde bir antendir.
 • dB: Desibel; sinyal şiddeti, volüm veya direnç yüzünden sinyal zayıflama miktarının logaritmik ifadesi olan bir analog ölçü birimidir.
 • Demodülasyon: Bir taşıyıcı üzerine modüle edilmiş olan bilgi sinyalinin taşıyıcının üzerinden geri alınması işlemidir.
 • Downlink: Uyduya gönderilen sinyalin yeryüzüne gönderilmesidir.
 • Elevation (yükselme açısı): Uydu anteninin belli bir uyduya doğru düşey doğrultuda bakış açısı. Çanak anteninizi yukarı veya aşağıya doğru yaptıracağınız hareket sonucu oluşan açıdır.
 • Ku bant: Avrupa standartlarına göre frekans tayfında Uplink: 13750 MHz – 14500 MHz Downlink: 10950MHz-11700MHz ve 12500MHz-12750 MHz Bant aralığıdır.
 • Lnb:(Low Noise Block Convertor) Uydudan gelen sinyali güçlendiren ve güçlendirilmiş sinyalin frekansını sayısal uydu alıcısına uygun frekansa indiren elektronik bir ekipman dır.
 • Modülasyon: Taşındığı ortam, sinyal üzerinde bazı olumsuz etkiler göstermektedir. Dış dünyadaki değişimler veya diğer sinyaller, taşınan sinyalin bozulmasına neden olmaktadır. Bunun yanı sıra ortamın getirdiği bazı kısıtlamalar bulunmaktadır. Bu nedenle, sinyalin mümkün olduğunca az bozunuma uğraması için sinyal üzerinde bazı işlemler gerçekleştirilmektedir. Bir başka deyişle sinyalin taşındığı ortama uygun hale getirilmesi için işlenmesi gerekmektedir. Sinyale istenilen yapıyı kazandıran bu işleme modülasyon denmektedir.
 • Polarizasyon: Elektromanyetik sinyal kendi doğrultusunda giderken aşağı yukarı ya da sağa sola hareket eder. Polarize eden yani kutuplaştıran filtreler ise sinyalin sadece bir yönde titreşen dalgalarının geçmesine izin verir. Işığın böyle tek yönlü titreştirilmesine polarizasyon (kutuplaştırma) adı verilir. Dikey (Vertical kısaca V) ve yatay (Horizantal kısaca H) polarizasyonlar vardır.
 • Transponder: Uyduya gelen sinyali alıp güçlendiren, frekansını uydu alış frekansına indirip kapsama alanında belirlenen bölgelere inişini sağlayan, uyduda bulunan elektronik ekipmanların tümüne verilen ad dır.
 • Uplink: Bir sinyalin aktarma yapılabilmesi için uyduya gönderilmesine veya yer istasyonundan uyduya erişim işlemine temel olarak up-link denir.

Uydu Anten Sisteminin Özellikleri


Çanak anten uzaydan gelen elektromanyetik dalgaları toplayarak feedhorn(kısaca feed) denen esas anten elemanına gönderir. Feed doğrudan doğruya LNB’ ye bağlıdır. Bunun çıkışındaki 12 Ghz’lik sinyal önce bir düşük gürültülü kuvvetlendirici (LNA) ile kuvvetlendirilir. Sonra bir karıştırıcı ile 12 Ghz bantındaki frekanslar ilk ara frekans olan 900-1700 Mhz bölgesine indirilir. Bu frekanslar iyi kalite bir koaksiyel kablo ile uydu alıcısına iletilir.

Tek Yönlü Yayın


Tek yönlü yayın televizyon uydusundan dünyaya gönderilen yayındır. Bu yayınlar uydu anten sistemleri ile alınarak izlenebilir. Uydu haberleşme sistemi bir veya daha fazla uydu linki içerir. Bu linklerin her biri bir çift yer istasyonu ve bir uydudan oluşmaktadır. Bu linklerin her biri, mikrodalga sinyalini uyduya gönderen (up-link)bir verici yer istasyonu, bu sinyali uydudan alan (downlink) bir alıcı yer istasyonu ve uygun frekans ve güce sahip bir uydu sisteminden oluşmaktadır. Bir uydu yer istasyonu feed özelliğine göre aynı anda alış ve veriş yapabilmektedir.

Yer istasyonundan uyduya erişim işlemine temel olarak up-link denir. Bir yer istasyonunun verici sistemi anten, modülatör, verici, feed ve anten elemanlarında oluşmaktadır.

Verici katı, modülatör katından gelen modüleli işareti iletim ortamına uygun olan frekansa çeviren bir up converter (üst çevirici) birimi ve uyduya çıkış için gerekli gücü sağlayan güç kuvvetlendirici birimlerinden oluşur. Uyduya gönderilen bir mikrodalga sinyalinin yer istasyonu tarafından alınması işlemine “ downlink” denir. Bir yer istasyonu alıcı sistemi, anten, feed, alıcı ve demodülatör kartlarından oluşur.

İki Yönlü Yayın


İki yönlü yayın özel LNB ve alıcı verici sistemleri ile kullanılanarak gerçekleştirilebilir. Bu yayın sisteminde uydudan gönderilen yayın alınabilir, aynı zamanda uyduya bilgi gönderilebilir. Günümüzde daha çok internet ve iletişim alanlarında kullanılmaya başlanmıştır. Avantajı karasal hatlar olmadan bilgi alışverişi yapılabilmesidir. Dezavantajı ise oldukça pahalı sistemlerdir. Bireysel kullanıcılardan daha çok kurumsal kullanıcılara yöneliktir.

Tüm Erzurum çanak kurulum, merkezi sistem veya tv montaj işleri için bize bir telefon kadar uzaktadır. Bunu unutmamanız dileği ile, kalın sağlıcakla.